Kim jesteś, Maryjo?

Dziś masz urodziny, Maryjo 🙂 Nie jestem Twoją najgorliwszą fanką, nie znam Ciebie, nie przyjaźnimy się. Zauważam jednak, że od pewnego czasu, dajesz mi znać, że jesteś, tak zwyczajnie – jesteś i okazujesz troskę.

Mam problem z relacją z Tobą. Jak Ci zaufać? Jak z Tobą rozmawiać? Jak Ciebie traktować? Wiem, że jesteś matką Jezusa, że On uczynił Cię moją matką. Wiem to wszystko, ale sercu daleko do tej wiedzy, ono jest jeszcze oziębłe…

Odkrywam różaniec. Daleko mi do wnikliwych rozważań tajemnic, ale wyrabiam w sobie systematyczność. Odmawiając cały, codziennie, uspokajam się. To pewnie Twoja zasługa? Dziękuję!

Zawsze wskazujesz na Jezusa, do Niego się odwołujesz… Zastanawiałam się nie raz, jak to było być Jego matką. Mam dwóch synów, wiem, że wychowanie ich jest nie lada wyzwaniem. Ty miałaś Jezusa, Syna Boga, a jednocześnie człowieka w 100%. Jaki był? Jak się czułaś jako matka Boga? Zadaję te pytania i próbuję odnaleźć odpowiedzi. Ty zaufałaś całkowicie Jego Ojcu, oddałaś się wypełnieniu Jego woli. Uwierzyłaś miłości, jaką Ciebie obdarzył. Pewnie dlatego potrafiłaś być najlepszą matką. Troskliwą, spokojną, dającą wolność swemu synowi. I kochającą maksymalnie.

Teraz troszczysz się o mnie, o każdego człowieka na Ziemi. Dziękuję, że wciąż się objawiasz, dajesz poznać, wypraszasz łaski, uzdrowienia i nawrócenia. Twoje zapatrzenie w Boga jest najlepszym świadectwem wiary i zaufania.

Mam nadzieję, że się zaprzyjaźnimy, że moje serce uwierzy, że jesteś też darem dla mnie. Pośredniczką, pocieszycielką, wspomożycielką. Panią i Królową nieba i Ziemi. Może i ja zaświadczę kiedyś o pełnej zrozumienia i miłości relacji między nami? Chcę Cię poznać, Maryjo…

A z okazji dzisiejszego Twojego święta, życzę Ci cierpliwości dla takich jak ja… wątpiących i zamkniętych na Twoją troskę. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus… Dziękuję.

P.S. Zobaczcie film Mary’s Land. Ziemia Maryi. Przybliża postać dzisiejszej Jubilatki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *